
Absolwent Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz studiów podyplomowych z zarządzania finansami przedsiębiorstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Karierę zawodową rozpoczął od pracy na statkach jako oficer wachtowy, następnie był oficerem portu w Kapitanacie Portu w Gdańsku.
Przeszło 25 lat związany z towarzystwem klasyfikacyjnym. Zaangażowany w sprawowanie nadzorów nad budową i eksploatacją statków i innych obiektów pływających w kraju i za granicą, a także formułowanie standardów technicznych. Odpowiedzialny za ustanowienie oddziałów i spółek zależnych PRS, między innymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Egipcie, Chinach, Danii, Turcji.
Były członek i Prezes Zarządu PRS.
W latach 2013 – 2021 członek Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Towarzystw Klasyfikacyjnych (IACS), najwyższego organu kierującego pracami tego ważnego dla globalnej gospodarki morskiej stowarzyszenia.
Od 2022 r. związany z firmą doradczą ENMARO, która realizuje m.in. projekty z obszaru morskiej energetyki wiatrowej i innych odnawialnych źródeł energii a także prowadzi prace R&D w zakresie możliwości wykorzystania alternatywnych nośników energii przy OZE i zastosowania bezzałogowych systemów powietrznych (BSP) przy instalacjach OZE.
Prelegent wielu międzynarodowych konferencji branżowych, m.in. w Londynie, Oslo, Atenach, Singapurze, aktywnie uczestniczący także w promocji polskiej gospodarki morskiej i energetyki odnawialnej.
Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej. Karierę zawodową rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w 1. roku studiów od pracy jako inżynier konstruktor w polskiej firmie z sektora kosmicznego.
Posiada 10 letnie doświadczenie w projektach B+R z sektora kosmicznego, lotniczego, energetycznego oraz offshore. Był odpowiedzialny za świadczenie usług doradztwa technicznego w zakresie morskiej energetyki wiatrowej dla największych spółek Skarbu Państwa. Kierował wykonaniem studium wykonalności wielkoskalowego systemu produkcji niskoemisyjnego wodoru dla 11 morskich farm wiatrowych o łącznej mocy 500 MW. Zaangażowany w organizację laboratoriów prototypowych na Politechnice Gdańskiej – ProtoLab 1, ProtoLab 2 i ProtoLab 3. Współautor automatycznego systemu lądowania w ruchu na stacji dokującej dla bezzałogowych statków powietrznych. Koordynował budowę symulatora lotów na Politechnice Gdańskiej. Brał udział w wielu projektach finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, NCBR na szczeblu zarządczym i wykonawczym.
Od 2021 roku dyrektor departamentu B+R firmy Energy Market Observer sp. z o.o. (ENMARO) specjalizującego się w zakresie modelowania i symulacji systemów, tworzenia narzędzi wspomagających procesy decyzyjne i zwiększających automatyzację, analiz systemów magazynowania lub konwersji energii oraz kompleksowego doradztwa i analityki przy morskich farmach wiatrowych w całym łańcuchu wartości.
Autor zgłoszeń patentowych w procedurze krajowej Urzędu Patentowego RP oraz w procedurze międzynarodowej PCT.